Novinky

Tepelné čerpadlo s ekologickým chladivem médium R290

Thermatec využívá inovativní řešení, z nichž jedním je použití kompresoru v tepelném čerpadle, které pracuje na ekologickém chladivu médium R290. Díky tomu snižujeme provozní náklady a dosahujeme vyšší pracovní teploty v topném obvodu.

V porovnání s plynovými a olejovými kotli, nebo tradičními uhlíkovými kotli při současných cenách těchto paliv je náklad na vytápění čerpadlem tepla nejnižší a je to ekologické řešení. Instalací čerpadla tepla přispíváte k ochraně životního prostředí. Další výhodou je velmi rychlá instalace, která nevyžaduje velkou práci. Navíc čerpadlo tepla Thermatec patří mezi nejtišší stroje tohoto druhu na trhu. Jeho zvuk je téměř neslyšný a lze ho porovnat s mírným vábivým větrem. Díky tomu čerpadlo tepla nás neruší v běžném provozu. 

Co je to chladicí médium R290?

Je to jinak propan, neboli chlazení médium s termodynamickými parametry. Skládá se z uhlovodíků, které se přirozeně vyskytují v přírodě. Plní náhradní funkci pro známé fluorované činidla. Je velmi bezpečný pro životní prostředí, dokonce i v případě úniku. Nicméně riziko výbuchu je velmi malé. O ekologičnosti tohoto média svědčí koeficient GWP (Globální potenciál oteplování) =3. Proto nezničí ozonovou vrstvu a významně nepřispívá k globálnímu oteplování. Jeho uživatelé si cení poměrně nízké ceny a nevyžadují testování těsnosti. Otevřená konstrukce zařízení znamená, že je velmi snadno větrané. Investicí do čerpadla tepla na chladivo médium R290 můžeme očekávat delší životnost v porovnání s jinými stroji tohoto typu. 

Přestože hrozba výbuchu je nízká, je třeba dbát na naše bezpečí. Je vhodné instalovat zařízení venku v optimální vzdálenosti od kanalizace. Tímto způsobem šetříme na dalších procesech, které vyžadují ostatní stroje tohoto druhu. Je velmi důležité dbát na viditelnost továrních značek na tepelném čerpadle, které informují o obsahu chladicího média R290. Pamatujte si, že se nikdy nesmíte přibližovat ke stroji, když je v něm otevřený oheň. Pokud plánujete provést servis tepelného čerpadla, vždy si vyberte kvalifikované odborníky.

Největší výhody tepelných čerpadel na chladicím médiu R290 

Tepelné čerpadlo na ekologickém chladicím médiu R290 má mnoho výhod, které stojí za pozornost, mezi ně patří například:

  • Velmi silný výkon čerpadla i při nízkých venkovních teplotách.  
  • Velmi vysoká účinnost celého zařízení. 
  • Ekologický charakter čerpadla, díky malému vlivu na skleníkový efekt. 
  • Nulový dopad na ničení ozonové vrstvy. 
  • Pohodlné a rychlé použití. 
  • Snadné ovládání stroje pro každého. 

 

Dalším plusem tohoto druhu topení čerpadlem je absencí potřeby registrace v Centrálním registru operátorů. To je možné, protože nepoužívá žádné chlorové nebo fluorové sloučeniny. Na druhé straně majitelé konvenčních topení čerpadlem na fluorpochodné plyny jsou povinni pravidelně kontrolovat celou účinnost zařízení. Legislativní omezení v této oblasti se stále zvyšují. Topení čerpadlem na R290 je hermeticky uzavřené, což je mnohem bezpečnější než jiné stroje. Je důležité si uvědomit, že výrobce provedl test těsnosti. Cítíte se bezpečně a chráníte životní prostředí! Začněte spoléhat na nejnovější generaci topení čerpadlem. Možnost chlazení je skvělá, zejména v horkých dnech. Spojte pohodlné a praktické řešení s výhodami, které topení čerpadlem poskytuje pro životní prostředí.

Svět vám jistě poděkuje za tuto investici, která se vám s návratností vrátí.

Článek Tepelné čerpadlo s ekologickým chladivem médium R290