Novinky

Tepelné čerpadlo Thermatec - Zlatý pilíř stavebnictví

Za tepelná čerpadla Thermatec - série R290 (020/040/060) jsme získali cenu Zlatý pilíř stavebnictví na 60 mezinárodní výstavě stavebnictví "PODZIM 2022" a 24 veletrhu technologií pro vytápění a úsporu energie "INSTAL-SYSTEM 2022" v Bielsku-Białej.

Veles veletrhy představovaly nejnovější technologie předních výrobců. Byla to největší podzimní událost pro jižní Polsko v oboru instalací a topení, místo prezentace nových trendů a výměny zkušeností mezi instalatéry. Hlavním tématem veletrhu bylo "Stavějte moderně". Cílem setkání bylo podporovat inovativní stavební řešení, stejně jako všechny aktivity pro vytváření zdravé a přátelské bytové infrastruktury a funkčního veřejného prostoru.

Teplárenská čerpadla voda-vzduch Thermatec představují kombinaci všech moderních prvků. Protikorozní, matný, černý obal vyrobený z materiálu ASA působí elegantně. Navíc nejvyšší třída energetické účinnosti A+++, jak pro teplotu topení 35°C, tak 55°C, plná technologie DC invertoru, pokročilé snížení hluku, jsou jen některé z výhod těchto výkonných tepelných čerpadel, které byly oceněny letošní porotou.

Médium R290 použité v oceněném tepelném čerpadle THERMATEC

Ekologický médium prostředek R290 je jinak znám jako propan, což je chladicí prostředek s obzvláště dobrými termodynamickými parametry. Skládá se z uhlovodíku, který se přirozeně vyskytuje v přírodě. Není to uměle vyrobený technický plyn, takže pro instalaci zařízení s médium prostředkem R290 nejsou vyžadována povolení tzv. F-GAZ. Jaké jsou jeho výhody? Především je šetrný k životnímu prostředí a nenarušuje ozonovou vrstvu Země. R290 má také velmi nízký potenciál vytváření skleníkového efektu. Pro měření tohoto vlivu zavedla Evropská komise parametr GWP (Global Warming Potential), který pro chladicí prostředek R290 (používaný v čerpadlech Thermatec) je roven 3. Pro srovnání, běžně používaný chladicí prostředek R32 má GWP = 675 a R410A má GWP = 2088. Tento obrovský rozdíl způsobuje, že v zemích EU budou nakonec povoleny pouze přírodní chladicí prostředky, jako je R290 nebo CO2.

Zlatý pilíř stavitelství je obrovské ocenění pro firmu Home Star sp. z o.o. - vlastníka značky THERMATEC - je to cena udělovaná firmám účastnícím se Mezinárodního veletrhu stavitelství v Bielsku-Białej již více než 25 let. Je to velmi ceněné a prestižní ocenění v celém Polsku. Zdůrazňuje a zvyšuje důvěryhodnost oceněného produktu, jakým je série tepelných čerpadel Thermatec.

 

Článek Tepelné čerpadlo Thermatec - Zlatý pilíř stavebnictví