Novinky

Zásobníky teplé vody pro tepelná čerpadla vyrobené z duplexní nerezové oceli: teplo generované kvalitou

Při rozhodování o tepelném čerpadle je důležité vybrat správnou nádrž na teplou užitkovou vodu, která vám bude sloužit po mnoho let. Jeden faktor je vhodná délka cívky v nádrži teplé vody, druhým faktorem je materiál, ze kterého je vyroben.

Držíme se zásady, že ve všech výrobcích je důležité používat ty nejlepší, vyrobené materiály, podle zásady: „to, co prodáváme, bychom sami rádi používali ve vlastním domě“. Stejně tak je tomu u zásobníků TUV vyrobených společností Thermatec, které jsou vyrobeny z osvědčené a široce doporučované duplexní oceli. Jaké jsou největší výhody použití právě tohoto materiálu? A co vlastně zásobník TUV je?

Začínáme rozluštěním záhadné zkratky: TUV je nic jiného než „teplá užitková voda“ (možná někteří lidé čekali složitější, technologickou zkratku v cizím jazyce) a jedná se o vodu používanou především v domácnostech pro každodenní použití. Zásobník TUV shromažďuje určité množství vody dodávané ze studny nebo nádrže a ohřívá ji, aby byla připravena k okamžitému použití ve vysoké teplotě.

Protože toto zařízení je určeno pro dlouhodobé použití, je nesmírně důležité použít materiály pro jeho výrobu, které zůstanou odolné vůči nepříznivým vlivům co nejdéle. Thermatec proto použil duplexní ocel, která je mnohem odolnější než běžná ocel vůči faktorům jako:

  • Koroze (i v prostředí s vysokou kyselostí)
  • Chlór (přítomný v užitkové vodě)
  • Mechanické poškození
  • Nízké teploty

 

Zásobník je k dispozici ve dvou verzích:

1. jako kompletní set skládající se ze zásobníku TUV o kapacitě 200L a dodatečného zásobníku 60L C.O. (nádrž kotle). Navíc je sada vybavena nejdelší hadicí na trhu, kterou protéká voda z uzavřeného okruhu ústředního topení. Více podrobností

2. Jako samostatný zásobník, například 200L s hadicí o rozloze 3,5m2. Více podrobností

Více informací o zásobnících TUV pro tepelná čerpadla na stránce: https://thermatec.pl/cz/produkty/nadrze-tuv

Další produkty Thermatec: https://thermatec.pl/cz/produkty

Článek Zásobníky teplé vody pro tepelná čerpadla vyrobené z duplexní nerezové oceli: teplo generované kvalitou